Olympijská osa Strong 2.0 Se středovým vroubkování

Kód: SG25_407
Novinka Doprava zdarma
Neohodnoceno
4 690 Kč / ks
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
25.1.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

Protože každý začátek má svůj příběh
Mluvil jsem se svým výrobcem olympijských os. Povídám mu, že bych chtěl vyrobit novou olympijskou osu. Takovou osu, aby měl člověk při držení osy stejný pocit z jejího dokonalého zpracování a luxusu jako při držení osy Strongest. Osu naprosto rovnou, s přesnou váhou a rozměry, dokonale vyváženou, s perfektním vroubkováním a s nejlepšímy jehlovými ložisky. To všechno dohromady, ale za polovinu ceny.
Ja vím.. Nechtěl jsem toho moc, jen takovou olympijskou osu, kterou není možné najít..
Naštestí řekl: "Žádný problém. K výrobě použijeme ocel C45. Ale abychom se dostali na poloviční cenu, budeme muset vyrobit větší množství, abychom snížili výrobní náklady."
"Kolikrát?" Zeptal jsem se.
"10 krát."
"Ooookkkk.."
A tak jsem začal prodávat Olympijskou osu Strong. V roce, kdy jsem celý firemní kapitál neinvestoval do ničeho jiného než do výroby olympijské osy Strong.
Poznejte Strong olympijskou osu 2.0 - NAPROSTO ROVNOU
Obyčejné osy jsou ohnuté. Když se vyrábí olympijské osy, výrobce nakoupí materiál z ocelárny. Tato ocel má již nějakou odchylku od rovnosti. V ocelárně považují ocel za rovnou při odchylce pod 2,5 mm na 220 cm (na délku osy). Takto ohnutá osa se špatně drží, osa má tendenci se přetáčet - hledat si těžiště. Čím víc osu naložíte, tím větší je tato tendence. Na ohnuté ose se křivě točí ložiska, a zvyšuje se tak riziko zranění zápěstí. Čím více je osa již ohnutá, tím lehčí je osu ohnout ještě víc. Pouze naprosto rovná osa může zůstat rovnou dlouhá léta. To je ten důvod, proč my při výrobě os nejprve ocel extra rovnáme.
Naše osy jsou rovné s přesností pod 0,4 mm na celou délku osy.Optimální délka nakládací části
Délka nakládací části činí 41,5 cm. Na osu tak naložíte skutečně velké množství kotoučů. Zároveň se nemusíte bát osu pořádně zatížit, snese opravdu tvrdé zacházení.
Stylové čepičky
Nové stylové modré čepičky na konci osy s označením průměru a váhy pro luxusní vzhled osy. Výhodou je i to, že Vaši klienti budou vždy okamžitě vědět, kolik zvedají. Modrá barva totiž i dle IWF a IPF označuje 20 kg.
IWF a IPF značení
Na ose jsou vroubkováním vyznačeny rozměry podle IWF (dva kroužky 91 cm od sebe), a také podle IPF (dva kroužky 81 cm od sebe) takže hned víte, kde se na ose chytnout.


Hluboké a jemné vroubkování
Přesné vroubkování je výsledkem, že osa sedí pevně v rukou a nic Vás neřeže. Vroubkování pokračuje až k rukávům, čili se můžete chytit, kde potřebujete, a Váš úchop bude stále pevný.
Tvrdochromový povrch
Zcela nová povrchová úprava osy Strong 2.0 je tvrdochrom. Ten chrání proti korozi, umožňuje silnější, pevnější úchop a osu udržuje v perfektním stavu.
Jehlová ložiska
4 nejlepší jehlová ložiska umožní rotaci rukávů osy i při vysokém zatížení, takže si nezraníte zápěstí.


Přesná váha a rozměry
Přesná váha a rozměry dle standardů Mezinárodní vzpěračské federace a Mezinárodní federace silového trojboje. Tyto standardy stanovila IWF z dobrého důvodu - možnost zvedat co nejvyšší váhy, a to bezpečně. To je přeci to, co je v tréninku potřeba, ne? Zvedat co nejvíce a přitom se nezranit.


Průměr úchopu 28 mm
Osa má průměr úchopu 28 mm. To je ideální průměr pro silný stisk. Osa se Vám bude perfektně držet při každém cviku nemusíte se bát, že by Vám z rukou vyklouzla.


50 mm průměr nakládací části
S tímto průměrem můžete na osu naložit veškeré standardní olympijské kotouče, které máte ve vaší posilovně. Nemusíte tak pořizovat žádné nové nebo speciální kotouče pro tento průměr nakládací části.


Kvalitní ocel
Osa je vyrobená z kvalitní ušlechtilé oceli mající nosnost 350 kg. Osa také málo pruží, takže se Vám nebude houpat při těžkých dřepech a benchpressu. Čím více stability, tím více zvednete. Také se nemusíte bát, že byste osu mohli ohnout.
100% garance spokojenosti
Veškeré zakoupené zboží můžete do 30 dnů zdarma vrátit bez udání důvodu. To znamená, že zboží, které chcete vrátit, u Vás zdarma vyzvedneme a peníze Vám vrátíme na Vámi zvolený účet do 2 pracovních dnů po navrácení zboží. Stačí nám napsat na info@stronggear.eu nebo zavolat na +420 777670947. Vrácení zboží má 2 podmínky - zboží musíte řádně zabalit, aby se při přepravě nepoškodilo a zakoupené zboží nesmí být poškozené. Nejsme půjčovna :) Garance slouží k prohlédnutí zboží, ne k jeho opakovanému použití.
Testování os


Každou osu testujeme pomocí rentgenu, abychom odhalili defekty osy, které mohou při výrobě nastat. Rovnání osy, žárová úprava, ale také povrchová úprava může zapříčinit, že struktura oceli bude mít jemné defekty. Takové osy se pak mohou po čase ohnout. Průměrně každá desátá osa je takto neviditelně poškozená. Naštěstí my tyto osy rovnou při výrobě vyřazujeme 
Z každé šarže oceli pro výrobu os náhodně vybereme několik kusů, které pak staticky testujeme. Ocel ohneme silou 350 kg minimálně po dobu jedné hodiny. Potom měříme, jestli se vrátila do původního stavu (jestli se neohnula) s přesností na desetiny milimetru. Níže ve videu můžete vidět ukázku toho, jak ohýbáme ocel pro výrobu naší Olympijské osy Power

Doplňkové parametry

Kategorie: Osy
Záruka: 24
Hmotnost: 22 kg
Typ osy: Pánská
Nosnost: 350 kg
Použití osy: Lehké olympijské vzpírání
Délka: 220 cm
Průměr úchopu: 28 mm
Délka úchopu: 131 cm
Délka nakládací části: 41,5 cm
Značení osy: IPF/IWF
Povrchová úprava úchopu: Tvrdochrom
Povrchová úprava nakládací části: Tvrdochrom
Průměr nakládací části: 50 mm
Ložiska: 4 nejlepší jehlová ložiska
Středové vroubkování: Se středovým vroubkování

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: