Power Bands - posilovací elastické gumové expandéry Červená - 208cm x 0,45cm x 1,2 cm - 2KG-23KG

Kód: SG70_154
Neohodnoceno
290 Kč / ks
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
8.12.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vylepšete si trénink odporovými gumami
Power Bands začali před několika lety používat ti nejsilnější powerlifteři z Westside barbell. Jejich silový klub je celosvětovou powerliftingovou jedničkou v počtu silových rekordů a vyhraných závodů. Od Westside barbell jej postupně převzali téměř všichni vrcholoví atleti po celém světě. V každém sportu, kde je potřeba brutální síla a spousta svalové hmoty, se Power bands sportovci naučili v tréninku využívat. Není se čemu divit. Fungují dokonale.
Odporové gumy se tak staly dokonalým pomocníkem u jedinců vyznávajících funkční trénink. Proměnlivý odpor povede nejen k silovým přírůstkům, ale také Vám nahradí sparing partnera. Mohou sloužit jako dopomoc při cvicích jako je např. shyb atd.
Posouvejte své osobní limity
Abych dobře vysvětlil, jak přesně power bands fungují, musím nejprve vysvětlit, jak to chodí v posilovně bez nich. Při cvičení v posilovně používáme především statickou zátěž. To znamená, že např. 100 kg činka má stále 100 kg. Cvičební zátěž se v průběhu cviku nemění. Tedy při benchpressu se 100 kg činkou je zátěž stejná v horní i dolní pozici cviku, s nataženými i pokrčenými pažemi.
Jenže člověk je v každé části cviku jinak silný. V horní pozici benchpressu zvedneme více než v dolní pozici benchpressu. To samé platí i u dalších cviků. V horní pozici dřepu, téměř ve stoje, jsme nejsilnější, a naopak v dolní pozici dřepu už tak silní nejsme. Toto platí u mrtvého tahu, při tlacích nad hlavu, u bicepsových zdvihů, u kliků na bradlech. Sakra, platí to i u stahování kladky na triceps...
Aby svaly rostly a sílily, je potřeba je pořádně zatížit. Musíte je hodně „vystresovat“, aby se na daný stres mohly adaptovat růstem a zesílením.
Bohužel, při použití pouze lineární zátěže přicházíme o spoustu toho tak důležitého stresu pro svaly. S lineární zátěží v průběhu cviku svaly nepracují stále na 100%. V horní pozici benchpressu jsou svaly „línější“ než v dolní. V horní pozici dřepu nejsou svaly tak stresovány jako v pozici dolní. A tak dále u dalších cviků.
Tento problém se dá ale jednoduše vyřešit pomocí metody dynamické zátěže.Široká nabídka odporů
U nás si můžete vybrat ze šesti variant odporů. Jednotlivé gumy jsou barevně rozlišeny, takže se Vám nebudou plést. Barevné provedení společně s šířkou značí velikost odporu či dopomoci.
Elastická guma
Guma je vyrobena z elastického latexu. Ten jí dodává extrémní pružnost a dlouhodobou životnost. Prakticky nehrozí její prasknutí. Vybírejte šíři gumy podle charakteru a typu cvičení.
Univerzální použití
Rozdílné varianty odporu naleznou uplatnění vedle silového a funkčního tréninku také v rehabilitaci. Gumy můžete zařadit do rozcvičky, hlavní části nebo jako součást závěrečného strečinku, kde využijete proměnlivého odporu.


Metoda dynamické zátěže
Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak ze statické zátěže udělat zátěž dynamickou. Tedy aby činka měla např. v dolní pozici benchpressu 50 kg a v horní pozici benchpressu 70 kg.
Stačí použít tzv. power bands – elastické gumové expandéry.
Např. při cvičení benchpressu za každou stranu činky zaháknete gumu a připevníte je nějakým způsobem směrem k zemi. Čím více gumu natahujeme, tím větší odpor nám klade. Takže čím výš je činka, tím víc guma tahá a tím větší máte zátěž.
Takže například můžeme nastavit, aby činka měla v dolní pozici benchpressu ca. 50 kg a v horní pozici ca. 70 kg. A protože jsme v horní pozici benchpressu silnější než v dolní, tak taková dynamická zátěž bude kopírovat naši silovou křivku. Bude kopírovat to, jak jsme v dané pozici cviku silní.
Tvoje svaly budou muset makat na 100% v celém rozsahu pohybu. Nejenom v dolní části benchpressu. Už nebudou v horní pozici benchpressu líné, ale budou maximálně vystresované v celém rozsahu benchpressu. Tento velký stres bude mít za následek, že Ti svaly porostou a zesílí jako nikdy předtím.Sporty ve kterých využijete odporové gumy
Power bands mají odpradávna své místo v různých sportech. Ve svých trénincích je využijí jak profesionální, tak amatérští sportovci. Díky minimálním rozměrům a nízké hmotnosti můžete s odporovou gumou cvičit kdekoliv, venku i v posilovně. Vejdou se Vám prakticky do kapsy.

Silové sporty: Vzpírání, crossfit, kulturistika...
Atletika: Sprinty, skoky, odhody...
Míčové sporty: Fotbal, hokej, rugby...
Bojové sporty: Kick-box, box, MMA...
Raketové sporty: Tenis, badminton, golf...

100% garance spokojenosti
Veškeré zakoupené zboží můžete do 30 dnů zdarma vrátit bez udání důvodu. To znamená, že zboží, které chcete vrátit, u Vás zdarma vyzvedneme a peníze Vám vrátíme na Vámi zvolený účet do 2 pracovních dnů po navrácení zboží. Stačí nám napsat na info@stronggear.eu nebo zavolat na +420 777670947. Vrácení zboží má 2 podmínky - zboží musíte řádně zabalit, aby se při přepravě nepoškodilo a zakoupené zboží nesmí být poškozené. Nejsme půjčovna :) Garance slouží k prohlédnutí zboží, ne k jeho opakovanému použití.


Doplňkové parametry

Kategorie: Odporové a rehabilitační gumy
Záruka: 24
Hmotnost: 1 kg
Délka: 208 cm
Barva: Černá
Síla v tahu: 32 - 77 kg - tmavě oranžová
Snadné uložení a transport: Ano
Šířka: 8,3 cm - tm. oranžová
Informace k ceně: Uvedená cena platí za jeden kus.
Tloušťka gumy: 4,5 mm
Varianta Power Band: Červená - 208cm x 0,45cm x 1,2 cm - 2KG-23KG

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: